ابعاد استاندارد زمین بدمینتون

badminton-court-standards-220×130
ب

اندازه دقیق زمین بدمینتون

بدمینتون به عنوان یک ورزش بین المللی استاندارد می باشد. هر زمین بازی بدمینتون، باید مطابق با ابعاد تعیین شده توسط فدراسیون جهانی بدمینتون ساخته شود. در این مقاله، اندازه گیری های دقیق، همراه با نمودار در این رابطه ارائه شده است.

طول قطر زمین
طول قطر هر زمین بدمینتون باید ۷۲۳ر۱۴ متر باشد.
بدمینتون ورزشی است که نیاز به قدرت، چابکی و دقت دارد. این ورزش یکی از ورزش های مورد علاقه‌ی خیلی از ما است. برای ساختن یک زمین بازی، باید از ابعاد استاندارد آن آگاهی داشت. رعایت ابعاد مناسب، فضای بازی مناسب را تضمین می کند. هدف از این مقاله بحث در مورد اندازه گیری زمین بازی بدمینتون بر اساس تنظیمات سازمان بین المللی می باشد.
ریشه بازی بدمینتون امروزی از کشور مستعمره هندوستان آغاز شده ‌است و ارتباط خاصی با شهر پیونا، جایی که اولین بار این بازی صورت گرفت، دارد. این بازی رقابتی زیبا توسط افسران ارتش انگلستان، از هندوستان به کشورشان انتقال داده شد. هر شخصی می‌تواند به کمک یک راکت سبک وزن بدمینتون و ضربه زدن به توپی از روی تور، از این بازی لذت بخش استفاده کند. این بازی از سال ۱۹۹۲ بخشی از بازی های المپیک بوده است. زمین بدمینتون برای بازی تک نفره و دو نفره طراحی شده است. زمین بازی بدمینتون از نظر شکل، به زمین چمن تنیس شباهت دارد، اما ابعاد و قوانین ورزش تنیس با این ورزش متفاوت است.
ابعاد زمین بدمینتون
از آن جایی که این بازی در سطح بین المللی انجام می شود، لازم است که ابعاد یک زمین بدمینتون استاندارد باشد. به همین دلیل، اگر شما در حال ایجاد یک زمین جدیدی هستید، لازم است که اندازه های زمین را به درستی اعمال کنید. در این صورت این زمین می تواند برای مسابقات مورد استفاده قرار گیرد و به طور گسترده تری شناخته شود. مورد مهمی که برای ورزش بدمینتون و همه ورزش های مشابه باید مورد توجه قرار گیرد ابعاد زمین است. این قوانین توسط فدراسیون جهانی بدمینتون تنظیم شده است.

 

ابعاد زمین
برای شروع، اجازه دهید با ساختار اساسی یک زمین بدمینتون آشنا شویم. زمین بازی بدمینتون به شکل مستطیل می‌باشد. این زمین دقیقاً از مرکز به دو نیم تقسیم شده و به صورت خط کشی شده و بخش های موازی است. تور، محدوده زمین بازی را برای بازی کنان مخالف مشخص می نماید.
این خطوط در زمین بازی، محدوده فضای بازی را مشخص می نمایند. برای بازی های تک نفره و دو نفره خطوط مرزی جداگانه وجود دارد. یک خط مرکزی نیز در هر دو نیمه از زمین وجود دارد که زمین را به چهار بخش تقسیم می نماید.
عرض زمین با توجه به قوانین بین المللی باید ۲۰ فوت یا حدود ۱ر۶ متر باشد. طول زمین نیز ۴۴ فوت یا حدود ۴ر۱۳ متر است. خطوط زمین باید به سادگی قابل تشخیص بوده و بهتر است به رنگ سفید یا زرد و با خطوطی به عرض ۴۰ میلی متر کشیده می‌شود. بنا بر این، مساحت کل زمین بازی ۸۸۰ فوت مربع یا ۷۴ر۸۱ متر مربع است.

در مسابقات تک نفره، ابعاد زمین کمی تغییر می کند. عرض زمین تک نفره کمتر است و مقدار آن حدود ۱۷ فوت یا ۱۸ر۵ متر با خط مرز درونی است، در حالی که طول آن به همان مقدار باقی می ماند. بنا بر این، در بازی تک نفره، بازی کنان می-توانند به طور کامل از این طول بهره برداری کنند، اما از کل عرض خیر. به طور خلاصه، زمین تک نفره باریک تر، اما طولانی است.
خط سرویس کوتاه به صورت موازی با تور، در فاصله ۶ فوت و ۶ اینچ (۹۸ر۱ متر) از تور در هر دو نیمه قرار دارد. سپس یک خط مرکزی سرویس که زمین را به دو نیم تقسیم می کند، به عرض، و از خط سرویس کوتاه شروع می شود. این خط مرکزی به گونه ای قرار داده شده که هر نیمه زمین در هر دو سوی تور را به دو قسمت کاملاً دقیق تقسیم می کند.
در بازی های دو نفره، یک خط سرویس طولانی در پایان هر دو نیمه زمین، به دور از تور وجود دارد. این خط سرویس طولانی برای زمین دو نفره در حدود ۲ فوت و ۶ اینچ (۷۶ر۰ متر) از مرز عقبی می باشد. این تقسیم بندی ها باعث به وجود آمدن دو نوع لابی، لابی پشت و لابی جانبی می شود. لابی جانبی در یک بازی دو نفره استفاده می شود. هم چنین، باید حد اقل ۵ فوت فضای خالی در اطراف زمین وجود داشته باشد.

 

ابعاد تور

همان طور که در نمودار بالا نشان داده شده است، پایه های تور (گوشه‌های تور) باید در ارتفاع ۵ فوت و ۱ اینچ (۵۵ر۱ متر) در دو طرف باشد، اما ارتفاع تور باید ۵ فوت (۵۲۴ر۱ متر) در وسط آن باشد. اندازه مش و یا روزنه تور باید حداقل ۱۵ میلی متر یا ۲۰ میلی متر باشد. عرض تور باید حد اقل ۱ر۶ متر باشد. این نتیجه گیری مروری کوتاه بر ابعاد مورد نیاز این ورزش است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *